Usuwanie skutków nawałnicy – OSP Byczyna
2019

Usuwanie skutków nawałnicy

Połamane drzewa, konary i gałęzie. Zalane drogi i uszkodzone dachy. To bilans popołudniowej burzy, która przetoczyła się we wtorek 27 sierpnia przez naszą gminę.

Kilka minut przed godziną 15:30 dyżurny Stanowiska Kierowania KP PSP w Kluczborku zadysponował nas do usuwania skutków nawałnicy.

Usuwaliśmy powalone drzewa, konary i zwisające gałęzie w ciągach ulicy: Stawowej, Klonowej, Kluczborskiej, Dworcowej.

Ponadto na ulicy Okrężnej (pod kościołem ewangelickim) złamany konar drzewa spadł na dwa zaparkowane samochody – na szczęście nie odnotowano większych strat.

Na ulicy Moniuszki na terenie Posterunku Policji w Byczynie oderwane dachówki spadając uszkodziły zadaszenie nad wejściem do budynku oraz przednią szybę i maskę radiowozu. Konstrukcja dachu nie została uszkodzona, a zwisające dachówki, które mogły odpaść przy kolejnych podmuchach zostały zdemontowane.

Na ulicy Kościuszki w wyniku podmuchów wiatru doszło do zniszczenia 5 dachówek na budynku jednorodzinnym – na szczęście konstrukcja dachu nie została naruszona.

Na cmentarzu parafialnym przy ulicy Poznańskiej doszło do złamania dwóch konarów oraz zniszczenia ogrodzenia. Jeden z konarów spadł na kilkanaście grobów niszcząc je. Ze względu na duże zniszczenia działań nie podejmowano do czasu rozwiązania sprawy z firmą ubezpieczającą cmentarz.

Do remizy wróciliśmy po blisko 5 godzinnych działaniach.

Przy zdarzeniach pracowały 4 nasze zastępy:
439[O]81 GBA Volvo FL 290
439[O]82 GBA Magirus/Deutz
439[O]83 GLBM Ford Transit
439[O]84 SCD 30 Iveco/Magirus

Foto: OSP Byczyna i Mieszkańcy

 

Related posts

Leave a Comment