Inspekcja gotowości operacyjnej – OSP Byczyna
2020

Inspekcja gotowości operacyjnej

W czwartek 23 stycznia o godzinie 9:20 w naszej jednostce odbyła się Inspekcja Gotowości Operacyjnej przeprowadzona przez oficerów Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kluczborku. 

Po zgłoszeniu gotowości do wyjazdu przystąpiono do sprawdzenia sprzętu znajdującego się na samochodach. Sprawdzono również dokumentację prowadzoną przez zarząd jednostki, następnie przystąpiliśmy do napisania testu.

Po napisaniu testu przystąpiono do ćwiczeń.

Założeniem ćwiczenia był wypadek w warsztacie samochodowym gdzie auto spadło na poszkodowanego.Nasi druhowie przy pomocy poduszek wysokociśnieniowych niskiego podnoszenia mieli uwolnić osobę poszkodowaną i udzielić jej kwalifikowanej pierwszej pomocy.

Na alarm stawiło się 6 druhów naszej jednostki, a końcowa ocena wynosi 95 na 100 możliwych punktów.

Related posts

Leave a Comment