Śmiertelne potrącenie rowerzysty w Nasalach – OSP Byczyna
2020

Śmiertelne potrącenie rowerzysty w Nasalach

W poniedziałek 21 września chwilę przed godziną 20 dyżurny Stanowiska Kierowania KP PSP w Kluczborku zadysponował nas do potrącenia rowerzysty w miejscowości Nasale.

Po dojeździe na miejsce i rozpoznaniu ustalono brak czynności życiowych u potrąconego rowerzysty. Niestety pomimo prowadzonej resuscytacji krążeniowo oddechowej przybyły na miejsce ZRM stwierdził zgon 30-letniego mężczyzny.

– Ze wstępnych ustaleń pracującej na miejscu zdarzenia grupy dochodzeniowo-śledczej pod nadzorem prokuratora wiadomo, że 35-latek kierujący Volkswagenem Golfem jadąc od Nasal w kierunku Byczyny, uderzył w prawidłowo jadącego rowerzystę. Jak się okazało po badaniu alkomatem, kierowca samochodu osobowego wydmuchał 2 promile. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie do wytrzeźwienia. Dzisiaj po południu zostaną przedstawione mu zarzuty spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym i prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu. Kierowca nie przyznaje się do winy – informuje w rozmowie z portalem O!Polskie Ratownictwo asp. sztab. Dawid Gierczyk oficer prasowy z Komendy Powiatowej Policji w Kluczborku.

Siły i środki:
439[O]81 GBA Volvo FL 290 OSP Byczyna
437[O]81 GBA Iveco Magirus OSP Nasale
431[O]22 GBA Iveco Eurocargo JRG Kluczbork
Zespół Ratownictwa Medycznego „P” Praszka
Wydział Ruchu Drogowego KPP Kluczbork

Related posts

Leave a Comment