Wypadek na DW 487 Wojsławice-Uszyce. Kierowca Mercedesa który rozpadł się na dwie części był pijany – OSP Byczyna
2022 Miejscowe zagrożenie

Wypadek na DW 487 Wojsławice-Uszyce. Kierowca Mercedesa który rozpadł się na dwie części był pijany

W środę 16 lutego o godzinie 13:26 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kluczborku zadysponował nas do wypadku na drodze wojewódzkiej numer 487 pomiędzy Wojsławicami a Uszycami.

Po dojeździe na miejsce i rozpoznaniu kierujący działaniem ratowniczym ustalił, że jeden z samochodów osobowych rozpadł się na dwie części, które znajdują się w rowach, po obu stronach drogi, drugi z pojazdów znajduje się na drodze. Obaj kierowcy opuścili samochody o własnych siłach.

Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca prowadzonych działania, podaniu piany na rozbity samochód i odłączeniu zasilania.

Kierowca Mercedesa z obrażeniami ciała trafił pod opiekę zespołu ratownictwa medycznego, a następnie został zabrany do szpitala w Wieluniu. Kierowcy Renault nic się nie stało.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem osobowym marki Mercedes podczas manewru wyprzedzania „złapał” pobocze lewą stroną pojazdu następnie otarł się o wyprzedzanego Renault, zjechał na prawe pobocze, następnie uderzając prawą stroną pojazdu o drzewo.

Jak informuje portal O!Polskie Ratownictwo – kierowca Mercedesa był pijany, badanie alkomatem wykazało u niego ponad 0,7 promila alkoholu.

W trakcie działań ustalono, że zdarzenia ma miejsce już na terenie powiatu oleskiego, ze względu na to na miejsce skierowano policję oraz straż pożarną z tamtego terenu w celu przekazania miejsca zdarzenia.

Na czas prowadzonych działań ruch był wstrzymany.

Siły i środki:
439[O]81 GBA Volvo FL 290 OSP Byczyna
439[O]82 GCBA Volvo FL 280 OSP Byczyna
431[O]22 GBA Iveco Eurocargo JRG Kluczbork
471[O]90 SLRr Ford Ranger JRG Olesno
Zespół Ratownictwa Medycznego „P” Byczyna
Dwa patrole z Posterunku Policji w Byczynie
Patrol z WRD KPP Kluczbork
Patrol z Komisariatu Policji w Praszce
Dwa patrole z WRD KPP Olesno

Related posts