Wypadek w Kochłowicach – trzy osoby trafiły do szpitala – OSP Byczyna
2022 Miejscowe zagrożenie

Wypadek w Kochłowicach – trzy osoby trafiły do szpitala

We wtorek 31 maja o godzinie 5:38 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kluczborku zadysponował nas do wypadku na drodze powiatowej numer 1336O w Kochłowicach.

Po dojeździe na miejsce w wyniku rozpoznania kierujący działaniem ratowniczym ustalił, że samochód osobowy marki Audi uderzył w drzewo. Podróżujące nim trzy osoby są poszkodowane w tym jedna uwięziona.

Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca prowadzonych działań, odłączeniu zasilania w pojeździe, ewakuacji dwóch osób poszkodowanych i udzieleniu im kwalifikowanej pierwszej pomocy. Następnie wraz z zastępami z JRG Kluczbork przy użyciu narzędzi hydraulicznych zrobiono dostęp do uwięzionego pasażera, ewakuowano go z pojazdu i udzielono również KPP.

Osoby poszkodowane zostały przekazane przybyłym na miejsce zespołom ratownictwa medycznego. Ze względu na stan poszkodowanych kierownik ZRM-u zdecydował o zadysponowaniu na miejsce śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

W wyniku wypadku wszyscy poszkodowani zostali przetransportowani do szpitali. W tym najciężej ranny, nieprzytomny kierowca została zabrany śmigłowcem do Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu.

Przyczyny wypadku ustala kluczborska policja.

Siły i środki:
439[O]81 GBA Volvo FL 290 OSP Byczyna
431[O]21 GBA Star/MAN JRG Kluczbork
431[O]25 GCBA MAN JRG Kluczbork
439[O]89 GBA Mercedes Atego OSP Jakubowice
Zespół Ratownictwa Medycznego „S” Kluczbork
Zespół Ratownictwa Medycznego „P” Wołczyn
Śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego Ratownik 13 HEMS Wrocław
Patrol z Posterunku Policji w Byczynie
Patrole WRD z Komendy Powiatowej Policji w Kluczborku

Related posts