Zderzenie samochodu osobowego z pociągiem na przejeździe kolejowym w Sarnowie. Trzy osoby trafiły do szpitala – OSP Byczyna
2022 Miejscowe zagrożenie

Zderzenie samochodu osobowego z pociągiem na przejeździe kolejowym w Sarnowie. Trzy osoby trafiły do szpitala

W piątek 10 czerwca o godzinie 20:36 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kluczborku zadysponował nas do wypadku z udziałem samochodu osobowego i pociągu na przejeździe kolejowym w Sarnowie.

Po dojeździe na miejsce potwierdzono treść zgłoszenia.

W wyniku rozpoznania kierujący działaniem ratowniczym ustalił, że po zderzeniu z pociągiem samochód osobowy marki Peugeot wylądował na dachu w rowie. Samochodem podróżowały trzy osoby – dwie kobiety i mężczyzna. Dwie osoby opuściły go przed naszym przybyciem, trzecia pozostaje w środku.

Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ewakuacji poszkodowanej kobiety z pojazdu oraz udzieleniu trzem osobom poszkodowanym kwalifikowanej pierwszej pomocy. Osoby te następnie przekazano przybyłym na miejsce zespołom ratownictwa medycznego, które zabrały je do szpitala.

Pociągiem pośpiesznym Wybicki relacji Kraków Główny — Poznań Główny podróżowało 210 osób. Pasażerom, jak i obsłudze pociągu nic się nie stało. Na czas prowadzonych działań ruch pociągów został wstrzymany.

W dalszym etapie akcji na miejscu zdarzenia został jeden nasz zastęp, którego działania polegały na pomocy policji w oświetleniu terenu.

W tym samym czasie pozostałe zastępy udały się na stację PKP przy przejeździe kolejowym Sarnów-Paruszowice, których działania polegały na pomocy pasażerom w transporcie bagaży z pociągu do podstawionych autobusów.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że kobieta kierująca samochodem osobowym marki Peugeot nie zatrzymała się przed znakiem STOP na przejeździe kolejowym i wjechała wprost pod pociąg pośpieszny Wybicki.

Działaniami kierował Komendant Powiatowy PSP w Kluczborku st. kpt. Mariusz Stępień oraz Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Kluczborku mł. bryg. Łukasz Olejnik.

Siły i środki:
439[O]81 GBA Volvo FL 290 OSP Byczyna
439[O]82 GCBA Volvo FL 280 OSP Byczyna
431[O]21 GBA Star/MAN JRG Kluczbork
431[O]25 GCBA MAN TGM JRG Kluczbork
439[O]89 GBA Mercedes Atego OSP Jakubowice
437[O]89 GBA Star 244 OSP Paruszowice
430[O]91 SLOp Kia Sportage KP PSP Kluczbork
431[O]91 SLRr Isuzu D-Max JRG Kluczbork
Zespół Ratownictwa Medycznego „S” Kluczbork
Zespół Ratownictwa Medycznego „P” Kluczbork
Zespół Ratownictwa Medycznego „P” Wołczyn
Patrol policji z Posterunku Policji w Byczynie
Patrole policji z Wydziału Ruchu Drogowego KPP Kluczbork
Straż Ochrony Kolei

Related posts