Tragiczny finał poszukiwań zaginionej mieszkanki Siemianic – OSP Byczyna
2022 Miejscowe zagrożenie

Tragiczny finał poszukiwań zaginionej mieszkanki Siemianic

W sobotę 2 lipca o godzinie 23:59 dyżurny Stanowiska Kierowania KP PSP w Kluczborku zadysponował nas do pomocy kępińskiej policji w poszukiwaniach zaginionej 71-letniej mieszkanki Siemianic (pow. kępiński, woj. wielkopolskie).

Punktem koncentracji sił i środków i miejscem poszukiwań wyznaczono miejscowość Kostów.

Po godzinie 2 poszukiwania zostały zakończone bez rezultatu. Dalsze czynności prowadziła policja.

Siły i środki:
439[O]82 GCBA Volvo FL 290 OSP Byczyna
431[O]22 GBA Iveco Eurocargo JRG Kluczbork
437[O]31 GLM Ford Transit OSP Kostów
Patrole policji z KPP Kępno

W niedzielę 3 lipca od południa poszukiwania prowadzone były na terenie woj. wielkopolskiego przez zastępy straży pożarnej z JRG Kępno, OSP Siemianice, OSP Opatów oraz policję. Poszukiwania także nie przyniosły rezultatów.

W poniedziałek po południu do poszukiwań kobiety włączone zostały grupy poszukiwawcze z Opolszczyzny i Wielkopolski – Jednostka Ratownictwa Specjalistycznego OSP Skarbimierz, Wielkopolska Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza SIRON oraz zastęp z JRG 6 Poznań (z dronem).

Poszukiwania skupiły się przy rzece Prosna od mostu pomiędzy Siemianicami a Chróścinem w kierunku Kostowa. Po niecałej godzinie od rozpoczęcia działań ratownik WGPR na quadzie poinformował sztab, że w wodzie znajduje się obiekt przypominający ciało. Na miejsce skierowany został dron z OSP Skarbimierz.

Niestety przypuszczenia potwierdziły się. W wodzie znajdowało się ciało poszukiwanej kobiety. Około 200 metrów dalej znaleziono rower należący do poszukiwanej.

O godzinie 16:42 na miejsce zostały zadysponowane zastępy straży pożarnej z JRG Kluczbork i OSP Byczyna w celu wyciągnięcia ciała z rzeki i pomocy działającym na miejscu służbom.

Okoliczności tragedii ustala kluczborska policja pod nadzorem prokuratora.

Foto: OSP Byczyna, KP PSP Kluczbork i JRS Skarbimierz


Related posts