Pożar w kotłowni w domu jednorodzinnym i dwie kolizje na drogach powiatowych – OSP Byczyna
2022 Miejscowe zagrożenie Pożar ZDARZENIA

Pożar w kotłowni w domu jednorodzinnym i dwie kolizje na drogach powiatowych

W poniedziałek 12 grudnia byliśmy dysponowani do zdarzeń trzy razy.

O godzinie 12:06 dyżurny Stanowiska Kierowania KP PSP w Kluczborku zadysponował nas do silnego zadymieniu w budynku jednorodzinnym w Ciecierzynie.

Po przybyciu na miejsce i rozpoznaniu potwierdzono silny dym wydobywający się z piwnicy budynku. Przed naszym przyjazdem mieszkańcy opuścili dom, nikt nie wymagał udzielenia kwalifikowanej pierwszej pomocy.

Strażacy w aparatach ochrony układu oddechowego weszli do pomieszczenia piwnicznego i po zlokalizowaniu pożaru ugasili go.

Przyczyną zadymienia był pożar materiałów palnych, które zlokalizowane były w niewielkiej odległości od kotła centralnego ogrzewania.

Siły i środki:
439[O]82 GCBA Volvo FL 280 OSP Byczyna
431[O]21 GBA Volvo FL 280 JRG Kluczbork
431[O]91 SLRr Isuzu D-Max JRG Kluczbork

O godzinie 14:54 zostaliśmy zadysponowani do zgłoszenia z Centrali Alarmowej o dachowaniu BMW na drodze powiatowej numer 1306O z Byczyny w kierunku Łubnic.

Po przybyciu na miejsce nie potwierdzono dachowania.

Kierujący samochodem osobowym marki BMW na śliskiej nawierzchni stracił panowanie nad pojazdem i zjechał do rowu po lewej stronie drogi.

Samochodem podróżowały dwie osoby, nikomu nic się nie stało.

Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu zasilania w pojeździe i pomocy policji w kierowaniu ruchem.

Siły i środki:
439[O]81 GBA Volvo FL 290 OSP Byczyna
431[O]21 GBA Volvo FL 280 JRG Kluczbork
Policja Byczyna i Kluczbork

O godzinie 18:53 zostaliśmy zadysponowani do dachowania samochodu osobowego na drodze powiatowej numer 1311O pomiędzy Jaśkowicami a Gołkowicami (Daniszów). Ze zgłoszenia wynikało, że w pojeździe są osoby zakleszczone.

Po przybyciu na miejsce i rozpoznaniu ustalono, że kierujący samochodem osobowym marki Opel Corsa na śliskiej nawierzchni stracił panowanie nad pojazdem, zjechał do rowu i dachował.

Pojazdem podróżowały dwie osoby, które zostały ewakuowane przez świadków zdarzenia.

Nasze działania polegały na zabezpieczeniu i oświetleniu terenu działań, odłączeniu zasilania w pojeździe i udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy uczestnikom zdarzenia. Osoby te następnie zostały przekazane przybyłemu na miejsce ZRM. Nie wymagały hospitalizacji.

Siły i środki:
439[O]81 GBA Volvo FL 290 OSP Byczyna
439[O]82 GCBA Volvo FL 280 OSP Byczyna
431[O]21 GBA Volvo FL 280 JRG Kluczbork
Policja Byczyna i Kluczbork
Zespół Ratownictwa Medycznego „P” Kluczbork

Related posts