Byczyna ul. Zamojskiego – zasłabnięcie kobiety w łazience – OSP Byczyna
2023 Miejscowe zagrożenia

Byczyna ul. Zamojskiego – zasłabnięcie kobiety w łazience

W czwartek 16 marca o godzinie 12:26 dyżurny Stanowiska Kierowania KP PSP w Kluczborku zadysponował nas do jednego z mieszkań w budynku wielorodzinnym przy ulicy Zamojskiego w Byczynie, gdzie według zgłoszenia kobieta miała stracić przytomność w łazience.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastaliśmy przytomną kobietę z objawami zatrucia tlenkiem węgla.

Po sprawdzeniu mieszkania detektorem wielogazowym wykluczyliśmy obecność czadu w pomieszczeniach. Strażacy przystąpili do udzielania poszkodowanej kwalifikowanej pierwszej pomocy. W międzyczasie kierowca z ratownikiem udali się na stadion miejski w celu zabezpieczenia lądowiska dla śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, ta sytuacja wymagała od nas skoordynowanych działań w dwóch miejscach jednocześnie.

Po przybyciu na miejsce naziemnego zespołu ratunkowego i przebadaniu kobiety, zapadła decyzja o odwołaniu śmigłowca. W trakcie dalszych badań załoga ZRM ustaliła, że przyczyną utraty przytomności była przewlekła choroba.

Na pochwałę zasługuje również reakcja domowników, którzy ewakuowali poszkodowaną z łazienki i ułożyli w pozycji bocznej bezpiecznej, udrożnili drogi oddechowe i zabezpieczyli przed zachłyśnięciem. Cieszymy się, że wśród naszych mieszkańców wrasta poziom wiedzy postępowania w nagłych przypadkach zagrożenia życia.

Kobieta została zabrana przez ZRM do szpitala w Oleśnie.

Siły i środki:
439[O]81 GBA Volvo FL 290 OSP Byczyna
431[O]25 GCBA MAN TGM JRG Kluczbork
Zespół Ratownictwa Medycznego „P” Byczyna
Śmigłowiec LPR Ratownik 23 HEMS Opole (zawrócony)

Related posts