Pożar mieszkania w budynku wielorodzinnym przy ulicy Długiej w Byczynie – OSP Byczyna
2023 Pożary

Pożar mieszkania w budynku wielorodzinnym przy ulicy Długiej w Byczynie

W piątek 21 lipca o godzinie 00:49 dyżurny Stanowiska Kierowania KP PSP w Kluczborku zadysponował nas do pożaru mieszkania w budynku wielorodzinnym przy ulicy Długiej w Byczynie. Ze zgłoszenia wynikało, że w mieszkaniu znajduję się osoba poszkodowana.

Po przybyciu na miejsce i rozpoznaniu kierujący działaniem ratowniczym ustalił, że pożar ma miejsce na 2 piętrze budynku wielorodzinnego, a pozostali lokatorzy opuścili swoje mieszkania przed przybyciem jednostek ochrony przeciwpożarowej.

Nasze działania polegały na wprowadzeniu do mieszkania roty wyposażonej w sprzęt ochrony układu oddechowego wraz z linią gaśniczą. Po przeszukaniu pomieszczeń zlokalizowano osobę poszkodowaną i ewakuowano ze strefy niebezpiecznej.

Po ewakuacji osoby rota wróciła do mieszkania i zlokalizowała pożar w jednym z pokoi. Dzięki szybkim działaniom pożar nie rozprzestrzenił się na pozostałą część mieszkania.

Dalsze działania polegały na przewietrzeniu mieszkania i usuwaniu wyposażenia, które uległo spaleniu. Następnie sprawdzono cały budynek pod kątem występowania gazów niebezpiecznych.

Mężczyźnie udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy i przekazano przybyłemu ZRM. Lokator po przebadaniu został na miejscu zdarzenia pod opieką rodziny.

Na razie nie wiadomo co było przyczyną pojawienia się ognia.

Siły i środki:
439[O]81 GBA Volvo FL 290 OSP Byczyna
439[O]84 SCD 30 Iveco Magirus OSP Byczyna
431[O]21 GBA Volvo FL 280 JRG Kluczbork
431[O]25 GCBA MAN TGM JRG Kluczbork
Zespół Ratownictwa Medycznego „P” Kluczbork
Posterunek Policji w Byczynie

Related posts